середа, 26 березня 2025 р.

Біороботизована рука для придушення тремору

 Близько 80 мільйонів людей по всьому світі страждають на тремор рук, включаючи пацієнтів з хворобою Паркінсона. Неконтрольовані рухи значно впливають на щоденну активність, роблячи практично не можливим деякі дії, наприклад – випити склянку води, написати якийсь текст тощо. Існують багато розробок екзоскелетів для розв’язання цієї проблеми, але вони мають ряд вад, що заважають їх використовувати у практиці.

Науковці розробили біороботизовану руку, яка оснащена штучними м’язами, що протидіють тремтінню. Ефект придушення тремору базується на динамічному стисканні та розслаблені електрогідравлічного приладу. Ця розробка є спільним проектом науковців Інституту Макса Планка, університетів міст Тюбінгена та Штутгарта. 

Як працює ця технологія? 

  • Роботизована рука віддзеркалює тремор рук на основі записів рухів реальних пацієнтів.
  • Після активації м’язи HASEL скорочуються та розслабляються, нейтралізуючи неконтрольовані рухи руки та зап’ястка. 
  • Моделювання підтверджує, що штучні м’язи мають достатню силу для практичних дій. 

Один з розробників відмічає: «Ми бачимо великий потенціал в наших штучних м’язах. Оскільки вони можуть бути інтегровані в одяг, що дозволить непомітно носити їх, так що оточуючі й не зважать, що пацієнт страждає на тремор рук».

Окрім придушення тремору, роботизована рука слугує тестовою платформою для розробки м’якого екзоскелета. Використовуючи біомеханічне комп’ютерне моделювання, дослідники можуть оцінувати штучні м’язи без дорогих та тривалих клінічних випробувань. Таким чином, дослідницька модель буде допомагати перевіряти нові технології на ранніх стадіях розробки.

Дослідження з вдосконалення системи з придушення тремору тривають.

По матеріалах medica-tradefair.com 


Немає коментарів:

Дописати коментар