пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

Технологія MARIA. Інноваційна методика діагностики рака молочної залози


Рак молочної залози займає перші позиції по смертності серед європейських жінок у віці від 35 до 55 років. Рання діагностика на стадії клінічного проявлення хвороби грає ключову роль в успіху лікування. Широкі профілактичні програми по запобіганню раку молочної залози існують в багатьох розвинутих країнах.

В основі скринінгу лежить регулярне проведення ультразвукового сканування чи мамографії, починаючи з 45 чи 50 річного віку. А жінкам, що входять до групи ризику (генетична схильність, тощо), радять проходити профілактичні дослідження з 35 річного віку. Кожний метод має свої переваги та недоліки.

Мамографія – це одна з форм рентгенографії. Зображення структури тканини молочної залози формується за рахунок малодозованого іонізаційного опромінення. Основні недоліки методики – шкідливий влив радіації на пацієнтку та медичного персоналу, відносна громіздкість та дорожнеча методики, обмеженість у використання (мамографію не радять проводити частіше, чим раз у півроку). Окрім того, у жінок з щільними тканинами молочної залози точність діагностики сягає лише 40%.

Ультразвукове сканування чи УЗД молочних залоз позбавлено численних недоліків попередньої методики. Метода – дешева, доступна та підходить до всіх груп пацієнток. Але залежність від майстерності оператора та недосконалі протоколи дослідження не дозволяють стати ультразвуку «золотим стандартом» скрінінгу раку молочної залози. Магнітно-резонансна томографія занадто дорога для скрінігового метода, а комп'ютерна томографія занадто шкідлива.

Європейська компанія Micrima пропонує нову безпечні та точну діагностику раку молочної залози основі радіохвильової мамографії. Дані про структуру біологічної тканини отримують на основі сканування радіохвилями сантиметрового діапазону з частотою 4 – 10 ГГц. Електромагнітні хвилі в цьому діапазоні використовується у супутниковому та інтернет зв'язку, радіолокації тощо.
Сама система для радіохвильової мамографії MARIA являє собою кушетку з сенсорами. Пацієнта лягає долілиць та поміщає молочні залоза в спеціальні камери з випромінювачами та сенсорами.

На основі отриманих даних формується об'ємне зображення органу. Сам процес дослідження триває декілька хвилини, нешкідливе та немає побічних ефектів. Зараз йдуть широкі клінічні випробування методики MARIA в європейських медичних центрах.

Більш детальну інформацію про нову методику можна отримати на сайті виробника - http://www.micrima.com/

Немає коментарів:

Дописати коментар